Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Obrovský výpredaj od Ryanairu! Letenky od 10 €]
07.11.2019
Obrovský výpredaj od Ryanairu! Letenky od 10 €

Ryanair pravidelne ponúka svojim zákazníkom výpredaj leteniek do mnohých skvelých destinácií.

viac
[Zimná sezóna z bratislavského letiska: 30 pravidelných liniek aj nové spojenia]
04.11.2019
Zimná sezóna z bratislavského letiska: 30 pravidelných liniek aj nové spojenia

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude mať v zimnej sezóne 2019 až 29 pravidelných liniek do 27 destinácií.

viac
[Novú linku ponúka aj Wizz Air. Je ňou ukrajinské Záporožie]
30.10.2019
Novú linku ponúka aj Wizz Air. Je ňou ukrajinské Záporožie

Letecké spoločnosti stále ponúkajú nové a nové linky, nezaostáva ani maďarský dopravca.

viac
[Ďalšie nové linky z Viedne! Lauda ponúka ďalších 14 liniek]
28.10.2019
Ďalšie nové linky z Viedne! Lauda ponúka ďalších 14 liniek

Cestovateľov ďalšie zaujímavé európske destinácie rozhodne potešia.
 

viac
[20 hodín bez medzipristátia. Qantas testovala najdlhší komerčný let]
23.10.2019
20 hodín bez medzipristátia. Qantas testovala najdlhší komerčný let

Skoro celý deň v lietadle, z jednej strany sveta na druhú. Testovací let z New Yorku pristál v nedeľu 20. októbra úspešne v Sydney.

viac

Atrakcie v Paríži

dsc06066.jpg

Koho už neuspokojujú potulky Parížom len v predstavách - pri čítaní kníh s parížskymi námetmi, počúvaní francúzskej hudby, pozeraní dokumentov o tomto skvostnom meste, toho Paríž vždy očakáva. Je jedno či sa vyberiete toto miesto spoznávať na jar, v lete, na jeseň či v zime, vždy je neodolateľne príťažlivé a magické. Paríž nikdy nebude rovnaký, nikdy nebude všedný, nikdy sa neodhalí celý, vždy sa človeku ukáže v novom šate, ktorý je čímsi nový a tajuplný zároveň.

ŠTVRŤ MONTMARTRE

Pri potulkách Parížom nemožno vynechať známe miesto umelcov, bohémov - MONTMARTRE. Nachádza sa tu aj známy kabaretný podnik MOULIN ROUGE (Červený mlyn), ktorý sa preslávil bláznivým kankánom. Táto štvrť Paríža, najmä námestie Place du Theatre (Divadelné námestie), sa stala na začiatku 20. storočia útočiskom umelcov, hlavne maliarov a básnikov. Spomeňme si na ryšovlasého Vincenta Van Gogha, pre ktorého bol Paríž v mnohom prelomovým miestom jeho umenia, či na impresionistov. Na tomto mieste možno pozorovať mímov, či sa nechať zlákať pravou francúzskou „kaviarničkovou“ atmosférou, prípadne možno z tohto miesta odísť s portrétom, ale hlavne s neopísateľným zážitkom. Pre viac informácii kliknite sem.

 

PLACE DE LA CONCORDE (Námestie svornosti)

Na Námestí svornosti sa nachádza slávny Obelisk z Luxoru, ktorý v roku 1836 daroval egyptský paša kráľovi Ľudovítovi-Filipovi. Kto chce trošku podráždiť svoje zmysly, mal by absolvovať „prechádzku“ po známej takmer 2-kilometrovej avenue CHAMPS – ELYSÉES (Elyzejské polia), ktorá je centrom kozmopolitného Paríža. Možno tu navštíviť nejednu parfumériu s rozmanitými vôňami. Nachádzajú sa tu aj nádherné paláce, prepychové hotely, veľké kaviarne, kiná, autosalóny a obchody. Viac informácii tu.

 

NOČNÁ PLAVBA PO SEINE

Po absolvovaní návštev kultúrnych pamiatok či výstupe na Eiffelovku je príjemným a romantickým zážitkom nočná plavba po SEINE. Človeku dych vyráža krása vysvietenej Eiffelovky, Notre Dame i celého Paríža. Sú to okamihy, ktoré zostanú navždy vryté v pamäti, ktoré každý musí jednoducho zažiť na vlastnej koži, lebo slová sú nedostačujúcim prostriedkom na ich reprodukciu.

 

LUXEMBURSKÉ ZÁHRADY

Ideálnym miestom na relaxovanie, kde si možno vychutnať pohodu neskorého popoludnia sú LUXEMBURSKÉ ZÁHRADY, kde prežívali chvíle lásky Peter a Lucia z Rollandovho románu. Luxemburská záhradabola pôvodne záhradou patriacou k vile vojvodu Františka Luxemburského. V roku 1612, dva roky po smrti svojho kráľovského manžela Henricha IV. kúpila záhradu Mária Medicejská a nechala na mieste postaviť palác podľa vzoru florentského Palazza Pitti. Z tohto obdobia pochádza tiež nádherná záhradaa Medicejská fontána. Palác si zachoval  meno pôvodného majiteľa. Na pozvanie Márie Medicejskej namaľoval flámsky barokový maliar Peter Paul Rubens (1577-1640) 24 obrazov zo života kráľovnej, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v Louvri. Počas Veľkej francúzskej revolúcie bol palác na dva roky zmenený na väzenie. Neskôr prešiel do vlastníctva Senátu, druhej komory francúzskeho parlamentu, ktorý tu sídli dodnes. Rozsiahly park je od 17.storočia obľúbeným miestom básnikov, umelcov a študentov. Študenti, milenci a umelci navštevujú park dodnes. V 19 storočí sa stal park miestom prechádzok spisovateľov, ktorí bývali v okolí (spomeňme napríklad Viktor Huga, Sainte Beuveho, alebo Hippolyte Taina). Park bol dejiskom mnohých scén slávnych literárnych diel. Tu sa prechádzali hrdinovia Hugových Bedárov bývalý trestanec Jean Valjean a krásna Cosetta, svoje sonety tu  predčítaval aj hrdina Balzacovho románu Stratené ilúzie Lucien de Rubempré žurnalistovi Lousteauovi, či Prévostov rytier De Grieux tu mal schôdzku so svojím otcom a stretávali sa tu už aj skôr zmienený Peter s Luciou. V Luxemburských záhradách si možno len tak posedieť v lone mäkkej a lákavej zelene a nechať svoje myšlienky unášať spomienkami či voľnými asociáciami, proste len tak nechať svoju dušu nasiaknuť touto jedinečnou atmosférou. Viac informácii nájdete tu.

 

LATINSKÁ ŠTVRŤ

Táto starobylá štvrť je nasiaknutá školskou históriou. Jej meno pochádza od latinsky hovoriacich študentov. Nachádzajú sa tu lýceá aj preslávená univerzita Sorbonna, na ktorej študovalo aj veľa slovenských osobností. Práve v tejto štvrti nájdete známy kostol Panteón.

 

MONTPARNASSE

Montparnasse bolo do druhej svetovej vojny literárnym a umeleckým centrom. Neskôr začalo upadať a tomu úpadku mala zabrániť výstavba administratívneho centra s mrakodrapom Tour Montparnasse. Nachádza sa tu aj vstup do parížskach katakomb. Na cintoríne v Montparnasse odpočíva Guy de Maupassant, André Citroën, Frédéric Auguste Bartholdi, Charles Baudelaire, Samuel Beckett či Jean-Paul Sartre. Pre viac informácii kliknite sem.

 

DISNEYLAND PARÍŽ

Raj pre deti, ale aj pre dospelých, v ktorých neustále drieme kus detskej duše leží 32 kilometrov od centra Paríža a nesie názov DISNEYLAND PARÍŽ (Eurodisneyland). Od reality sa tu možno odpútať v zábavných parkoch, ale v areáli sa nachádzajú aj reštaurácie, golfové ihriská, tenisové kurty a hotely. Koho láka opustiť všednosť dní na dlhší čas, môže sa tu ubytovať pokojne aj na niekoľko týždňov. Viac informácii nájdete tu.

 

FOIRE ST.GERMAIN (Tržnica sv. Germána)

Táto tržnica bola zriadená Ľudovítom XI. v roku 1482, do Veľkej francúzskej revolúcie mala veľký význam pre hospodársky život v Paríži. V blízkosti tržnice nájdete kaviareň Deux-Magots a kaviareň More, ktoré často navštevujú slávne osobnosti.

 

JARDIN DES TUILERIES (Tuilerijská záhrada)

Táto záhrada vznikla na podnet kráľovnej Kataríny Medicejskej v roku 1553 a bola vytvorená podľa talianskeho vzoru. V 17. storočí bola táto záhrada premenená na typickú francúzsku. Hlavná alej tejto záhrady spája Louvre s námestím Place de la Concorde a meria 920 metrov. Viac informácii získate tu.

 

JARDIN DU PALAIS ROYAL (Záhrada Kráľovského paláca)

Táto záhrada je vytvorená v štýle architektúry 18. storočia. V 80-tych rokoch tu boli rozmiestnené sochy od sochára D. Burena. V rokoch 1786 – 1914 sa nachádzalo v záhrade delo, ktorým sa oznamovalo poludnie, v súčasnosti sa v záhrade nachádza už len jeho miniatúra. Pre viac informácii kliknite sem.

 

JARDIN DES PLANTES (Botanická záhrada)

Kráľ Ľudovít XIII. v roku 1626 udelil svojim osobným lekárom povolenie založiť si záhradu, v ktorej by pestovali liečivé byliny, odtiaľ je aj pôvodný názov – des Plantes, ktorý však už nevystihuje súčasnú podobu záhrady. Nachádzajú sa tu však vzácne dreviny, napr. agát trnovník vysadený v roku 1635 je vraj najstarším stromom v Paríži. V záhrade sa nachádza aj Prírodovedecké múzeum a v severnej časti sa nachádza najstaršia zoologická záhrada v Paríži. Viac informácii nájdete tu.

 

PARC ZOOLOGIQUE (Zoologická záhrada)

Táto zoologická záhrada patrí k najväčším a najbohatším ZOO vo Francúzsku. Zvieratá sa tu pohybujú voľne, nie sú v klietkach a žijú v prostredí, ktoré sa má v čo najväčšej miere podobať tomu ich pôvodnému.

 

BOIS DE VINCENNES (VINCENNSKÝ LES)

Napoleon III. v roku 1860 prenechal mestu Paríž Vincennský les a postaral sa o jeho premenu na anglický park. Pre viac informácii kliknite sem.

 

PARC FLORAL DE PARIS (Kvetinová záhrada a výstavisko)

Táto kvetinová záhrada bola založená v roku 1969 na ploch 28 ha a nájdete v nej stovky druhov okrasných rastlín, ktoré sú rozčlenené do niekoľkých sektorov podľa vegetačnej doby. Čiže je jedno, v ktorom ročnom období ju navštívite, vždy odíde s nezabudnuteľným zážitkom. Viac informácii nájdete tu.

 

PARC MONTSOURIS

Je anglický park vybudovaný v rokoch 1868 - 1878, ktorý sa rozkladá na ploche 16 ha, na ktorej sa nachádza veľké umelé jazero, kaskády, umelecké návršia a iné kuriozity. V jeho blízkosti sa nachádza parížska meteorologická stanica. Viac informácii nájdete tu.

 

PARIS PLAGE

Novou atrakciou Paríža je parížska pláž, kde Parížania na brehu Seiny relaxujú.

 

SLÁVNOSTI A UDALOSTI V PARÍŽI

Turnaj šiestich národov v rugby – je najväčšou udalosťou vo februári

Fashion Week – marec patrí móde. Predstavujú sa tu pre-a-porter kolekcie pre nasledujúcu zimu, prehliadky letnej kolekcie sa organizujú v októbri.

French open – medzinárodné majstrovstvá Francúzska v tenise sa pravidelne začínajú poslednú májovú nedeľu.

V júni majú parížske záhrady dni otvorených dverí, koná sa Gay Parade aj hudobný festival Fêtede la Musique.

Deň Bastily – najväčší francúzsky sviatok pripadá na 14. júla, koná sa slávnostný sprievod Bastille Parade a večer možno obdivovať slávnostný ohňostroj.

Filmový festival Cinema en Plein Air sa koná v júli.

Tour de France sa končí poslednú júlovú nedeľu pod Víťazným oblúkom.

Rock en Seine sa koná v auguste, stretávajú sa na ňom rockové hviezdy.

V septembri si na svoje prídu milovníci jazzu, koná sa festival Jazz à la Villette, a tiež milovníci techna, kedy z Pl.de Bastille do Sorbonny prechádza Techno parade.

Noc múzeí - Nuit Blanche sa koná v októbri.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Paríža:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Paríž Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 28,-  Výber dátumov
Paríž Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Paríž Wroclaw [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Paríž Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Paríž Bratislava [jednosmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Paríž Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Paríž Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Paríž Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 36,-  Výber dátumov
Paríž Viedeň [obojsmerná letenka] Vueling Airlines 79,-  Výber dátumov
Paríž Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 165,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent