Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3270 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4556 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5620 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6692 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 7766 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac
[Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami]
08.10.2020
Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami

Chystáte sa počas jesenných mesiacov na dovolenku, ale ešte neviete kam? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zohľadňujú aj aktuálne zmeny na cestovateľskom semafore, vrátane leteniek za skvelé ceny.

viac
[Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?]
01.10.2020
Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?

Rýchle a spoľahlivé testy pred každým odletom by sa už čoskoro mohli stať bežnou rutinou na letiskách po celom svete, tak ako check-in či bezpečnostná kontrola. Ak by sa takýto postup stal realitou, opäť by sa mohlo naštartovať aj slobodné cestovanie. Medzinárodné združenie leteckých dopravcov dokonca navrhuje, aby boli tieto testy hradené jednotlivými štátmi.

viac
[Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie]
21.09.2020
Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie

Dňa 18. septembra 2020 úspešne zrealizovala spoločnosť Vietnam Airlines na trase Hanoj - Tokio prvý komerčný medzinárodný let od začiatku pandémie. Lietadlo typu Boeing 787-10 viezlo na palube takmer šesťdesiat pasažierov, ktorí museli dodržiavať počas celého letu veľmi prísne hygienické opatrenia. Okrem udržiavania odstupov na palube lietadla, museli mať po celý čas na sebe oblečenú celotelovú ochranu, rúška na prekrytie dýchacích ciest a ochranné okuliare.

viac

Múzeá a galérie v Paríži

dsc05721.jpg

Parížske múzeá ponúkajú množstvo exponátov rozličného zamerania, každý si v Paríži isto nájde to, čo ho zaujíma. Pozrite si zopár tipov, ktoré múzeá navštíviť.
 

LOUVRE

Patrí asi medzi najznámejšie parížske múzea ukrývajúce krásny maliarsko-sochársky zážitok. Louvre, od roku 1993 Le Grand Louvre, je palácový komplex v centre Paríža, bývalé sídlo francúzskych kráľov. Leží medzi ulicami Rue de Rivolia Place de la Concordena pravom brehu rieky Seina. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta - Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles. Jedinečné kultúrne skvosty možno obdivovať v siedmich oddeleniach - Egyptské starožitnosti, Stará keramika antická a orientálna, Grécke a rímske starožitnosti, Maľby, kresby a rytiny 13.-19. storočia, Sochy stredoveku, renesancie a modernej doby, Umelecké predmety svetovej histórie, Námorníctvo a etnografia. Spoza rámu obrazu sa tu na vás bude usmievať tajuplná Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. V areáli sa nachádza sklenená pyramída, ktorá tvorí hlavný vstup do zámku. Je to monumentálne miesto v samom srdci Paríža, v strede ideálnej čiary, končiacej na východe Vincenneským lesom a na západe Neuilly a Boulongnským lesom. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSÉE D´ORSAY

V tomto múzeu nachádzajúcom sa na ľavom brehu rieky Seiny zažijú milovníci impresionizmu skutočnú umeleckú expanziu. Môžu tu obdivovať diela Moneta, Maneta, Cézann, Degasa, Renoira a iných maliarov. Súčasťou expozície je aj skvostný secesný nábytok. Múzeum je rozdelené na tri poschodia, kde okrem spomínaných impresionistických skvostov možno obdivovať všetky druhy výtvarného umenia od maľby, sochy, architektúry, cez dekoratívne umenie, kino, fotografiu, až po grafiku, literatúru a históriu. Múzeum D´ORSAY predstavuje akýsi spájací bod medzi múzeom historického umenia v Louvri a moderným umením v stredisku G. Pompidoua. Vo vstupnom priestore sa nachádza šesť sôch, ktoré symbolizujú jednotlivé kontinenty, pričom Ameriku zobrazujú sochy dve. Pri vstupe do múzea možno vidieť Ducha vlasti (la Génie de la Patric) – Rudeov reliéf zobratý z Víťazného oblúka. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSÉE PICASSO

Múzeum, ktoré sa nachádza v paláci zo 17. storočia ukrýva najrozsiahlejšiu zbierku Picassových obrazov a aj vlastnú zbierku P. Picassa. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSÉE RODIN

Toto múzeum vás očarí nádhernou zbierkou plastík a iných diel francúzskeho sochára Augusta Rodina. Viac informácii hľadajte tu.

 

POMPIDOU

Je to kultúrne centrum, či moderné múzeum, v ktorom sa organizuje množstvo zaujímavých podujatí, nachádzajú sa tu expozície venované modernej dobe. Výtvarné umenie sa tu orientuje prevažne na kubizmus a surrealizmus. Pre viac informácii kliknite sem.

 

CITÉ DES SCIENTES (MÚZEUM VEDY)

Toto múzeum nájde v parku La Villette. Patrí k najkrajším múzeám vedy na svete. Na svoje si tu prídu tak dospelí ako aj deti. Možno tu vidieť množstvo modelov v skutočnej veľkosti, planetárium, kiná, knižnice a iné zaujímavosti zo sveta vedy. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSÉE DE L´ARMÉE (VOJENSKÉ HISTORICKÉ MÚZEUM)

Toto múzeum je jedno z najbohatších svojho druhu na svete. Nachádzajú sa tu zbierky vojenských predmetov a zbraní od prehistórie, cez antiku, európsky stredovek až po obdobie druhej svetovej vojny. Viac informácii získate tu.

 

MUSÉE DE L´ART JUIF (MÚZEMU ŽIDOVSKÉHO UMENIA)

Možno tu obdivovať zbierky rituálny predmetov hlavne severoamerickej proveniencie, ďalej makety poľských a litovských synagóg  zo 17. a 18. stor., či odliatky náhrobných kameňov cintorína v Prahe a Černoviciach. Nájdete tu aj diela Chagalla, Lipschitza, Mané-Katza či Benna. Viac informácii získate tu.

 

MUSÉE D´ART MODERNE DE LA VILLE DE PARIS (MÚZEUM MODERNÉHO UMENIA MESTA PARÍŽ)

Nájdete tu zbierky zo všetkých významných výtvarných prúdov 20. storočia od favizmu (Matiss, Derain), cez kubizmus (Picasso, Braque), Parížsku školu (Modigliani, Chagall, Soutine), atraktívne umenie (Arp, Magnelli), surrealizmus, nový realizmus, až po súčasné umelecké trendy. Možno tu obdivovať aj najväčší obraz na svete – R. Duffy – La Fée électricité, ktorý má rozmer úctyhodných 600 m. Pre viac informácii kliknite sem.

 

BALZACOVO MÚZEUM

Je to vlastne dom, v ktorom Honore de Balzac žil v rokoch 1840 - 1847. Nájdete tu významnú knižnicu jeho diel, zbierku portrétov a karikatúr, ktoré sa viažu k Balzacovej osobe či dielu. Ďalej sa tu nachádza zbierka dokumentov, rytín a ilustrácií zobrazujúcich život a dobu tohto spisovateľa. Viac informácii získate tu.

 

MUSÉE CARNAVÁLET (HISTORICKÉ MÚZEUM MESTA PARÍŽ)

Múzeum nájdete v historických priestoroch paláca Carnavalet. Toto múzeum dokumentuje dejiny Paríža od vlády Františka I. až do konca 19. storočia. Je zamerané na obdobie Veľkej Francúzskej revolúcie. Nachádzajú sa tu aj bohaté zbierky umeleckého nábytku zo 17. storočia. Viac informácii získate tu.

 

MUSÉE DE LA CHASSE ET DE LA NATURE (MÚZEUM LOVU A PRÍRODY)

V tomto múzeu si prídu na svoje všetci milovníci prírody aj poľovníctva. Nachádzajú sa tu zbierky historických zbraní a loveckých nástrojov od prehistorie do 19. stor. a bohaté zbierky loveckých trofejí. Pri návšteve múzea si možno pozrieť aj palác Guénégaud s interiérovým zariadením zo 17. a 18. storočia a súbor tapisérií, keramiky, obrazov a sôch s loveckou tematikou. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSÉE DU CINEMA HENRI LANGLOIS (MÚZEUM FILMU)

Ako sa vyvíjal svetový film od roku 1895 po súčasnosť zistíte v tomto múzeu. Môžete tu obdivovať aj najstaršie kinematografické prístroje, prejsť sa rekonštruovanými historickými filmovými štúdiami a ateliérmi, pozrieť si dekoráciu k filmom, zbierky filmových plagátov a fotografií, kostýmov a pod. Pre viac informácii kliknite sem.

 

Týmto sa nevyčerpáva zoznám múzeí, ktoré môžete v Paríži navštíviť. Mali byť len inšpiráciou k tomu, čo všetko možno v Paríži  vidieť.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Paríža:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Paríž Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Paríž Varšava [jednosmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Paríž Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 41,-  Výber dátumov
Paríž Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 45,-  Výber dátumov
Paríž Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 52,-  Výber dátumov
Paríž Wroclaw [jednosmerná letenka] Ryanair 59,-  Výber dátumov
Paríž Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 89,-  Výber dátumov
Paríž Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 111,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent